• Sledujte nás aj tu:

• Príďte sa ku nám pozrieť a neoľutujete
      • Naša škola sídli priamo na námestí, kde nás môžete po dohovore navštíviť a my Vám ukážeme, ako to u nás chodí.
        Námestie SNP 5, Partizánske, 958 01, 0387479111
      • Jan Amos Komenský
      • „Hľadajme spôsob, aby učitelia menej učili a žiaci viac pochopili.“

Zistite, čo je nové na našej škole
          • VÝSTAVA PRÁC ŽIAKOV

Dňa 16.5.2022 žiaci II.A a III.A triedy odboru 8244 M Modelárstvo a navrhovanie obuvi a módnych doplnkov vystavovali umelecké práce žiakov na námestí v Partizánskom. Prezentovali nielen svoj talent, ale aj tento umelecký odbor, ktorý je jediný svojho druhu na Slovensku.

Práce, ktoré žiaci vystavovali boli maľba na výkresoch, plátne, kašírované topánky, ale aj maľované školské lavice a stoličky. Boli to práce, ktoré boli vytvorené počas štúdia, ale aj záverečné práce maturantov a práce prevedené počas klauzúrnych skúšok. Návštevníci ocenili talent a nadanie žiakov.

• Múzeum holokaustu v Seredi

Dňa 2. mája 2022 sa žiaci III. A, III. B a III. C zúčastnili exkurzie do Múzea holokaustu v Seredi. Toto múzeum predstavuje autentické miesto viažuce sa k tragickému obdobiu riešenia židovskej otázky na Slovensku počas 2. svetovej vojny. Prezreli sme si dobytčí vagón, v ktorom deportovali Židov do koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau, ale aj rôzne dobové fotografie a artefakty bývalého pracovného a koncentračného tábora. Mali sme možnosť porozhliadnuť sa aj po pôvodných budovách, ktoré napriek rekonštrukciám stále dýchajú históriou. Taktiež sme sa zúčastnili prednášky na tému „Úteky z táborov smrti“ a tak sa dozvedeli ešte viac zo života Židov v čase Slovenského štátu, ktorý bol satelitným štátom fašistického Nemecka. Doplnili sme si poznatky o politickej situácii na Slovensku v čase 2. svetovej vojny a načerpali nové informácie o holokauste a jeho dôsledkoch. Domov sme odchádzali za

Deň narcisov je jedinečná verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine.

Tento rok sa konala už 26. krát.
            Na Slovensku je veľa vzácnych zbierok. Pre ľudí s rakovinou je však zbierka narcisov tá najvzácnejšia.

28. apríla bol DEŇ NARCISOV, ktorý podporili aj naši dobrovoľníci Z II.C a II.E SOŠ J.A.Baťu.

• Veľký úspech našich žiakov

Dňa 21. 4. 2022 sa žiaci našej školy Brinislav Paulen zo 4.C a Timotej Nechala z 2.A zúčastnili v priestoroch Slovenskej poľnohospodárskej univerzity Technickej fakulty na Stredoškolskej vedeckej konferencií spojenou súťažou. V konkurencií prác iných stredných škôl zvíťazili s vlastným projektom Germicídnej čističky vzduchu.

• Veľtrh podnikateľských talentov 2022

V utorok, dňa 5. 4. 2022 vyvrcholil dlhodobý pracovný proces žiakov 3. B triedy, odboru obchodná súťažou s názvom Veľtrh podnikateľských talentov. Bola organizovaná pod záštitou Eduarda Hegera, predsedu vlády SR, s podporou ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR a spoločnosti JA Slovensko. Je to celoslovenská súťaž, ktorá je súčasťou najväčšieho podnikateľského festivalu v Európe Gen-E. Študenti sa stretli so svojou konkurenciou a súťažili v niekoľkých kategóriách. Na tomto podujatí nás zastupovali Patrícia Fodorová, Jakub Balla, Lenka Balážková, Laura Beňušková a Monika Gašparíková, žiak a žiačky už spomínanej 3. B triedy, odboru obchodná akadémia a ich triedna učiteľka, Ing. Ingrid Rigáňová. Títo mladí odvážlivci museli, čo najlepšie odprezentovať ich študentskú spoločnosť s názvom Foren, ktorá sa zaoberá čoraz vážnejšími ekologickými problémami dnešnej doby a snaží sa ich a

• Upracme si mesto Partizánske

V rámci podujatia Upracme si mesto Partizánske dnes dopoludnia chlapci 3. E prečesali a dôkladne vyčistili časť námestia pred hlavnou budovou našej školy.

Všetkým zúčastneným udeľujem pochvalu triednym učiteľom, keďže im nerobilo problém ani vyberanie špakov zo škár, aj na tých miestach, ktoré fajčiari najviac obľubujú.

• KRAJSKÉ KOLO SOČ

Dňa 30.3.2022 sa konala krajská prehliadka SOČ v Starej Turej. Z našej školy sme mali zástupcov, ktorí postúpili na krajskú prehliadku v ôsmych súťažných odboroch. Do každého súťažného odboru bolo prihlásených 13-15 prác. Študenti prezentovali seba i našu školu úspešne. Umiestnenie našich žiakov:

• Basketbalisti SOŠ v regionálnom kole

V stredu 30.3.2022 sa stretli naši žiaci a žiačky v dlho očakávanom okresnom finále v basketbale proti Gymnáziu Partizánske.

Zápasy odštartoval súboj medzi dievčatami, ktoré začali veľmi dobre - rýchlymi štyrmi košmi, dobrou obranou a doskokmi naznačili prevahu v zápase. Gymnazistky však zmenili taktiku v druhej polovici zápasu a my sme poľavili v obrane, čo viedlo takmer k vyrovnaniu. Napokon naše žiačky zápas ustáli s tesným výsledkom 32:30.

• Keď sa radosť podarí...

Úsmev nestojí nič a prináša mnoho.“ V tomto duchu sa niesol deň 28. marec sviatok všetkých učiteľov. Žiaci študentského parlamentu zorganizovali deň plný aktivít svojim učiteľom. Učiteľský kolotoč sa niesol v milej a príjemnej atmosfére s úsmevom na tvári. Učitelia mali priestor vydýchnuť si od bežných povinností a zabaviť sa.

• Pre rodičov a študentov

Pre zobrazenie Vašich známok, domácich úloh a denného rozvrhu sa prosím prihláste pomocou konta, ktoré ste dostali od našej školy
      • Nechci byť človekom, ktorý je úspešný, ale buď človekom, ktorý za niečo stojí.
      • Miluj všetkých, dôveruj málokomu, neubližuj nikomu.
      • William Shakespear
      • Študent nie je nádoba, ktorú treba naplniť, ale fakľa, ktorú treba zapáliť.
      • SPAREX SK, spol. s r.o.
      • AUTOCOMPANY s.r.o.
      • ZKW Group GmbH